Novinky

NOVINKY 2023

28.11. Včera se nám narodil pěkný vrh 4 skiníčků. Naháčci z předchozího vrhu se těší dobrému prospívání a brzy budou v nabídce.

20.11. O víkendu odjela jedna z našich samiček, která nepůsobila v chovu a je jednou ze starších holek ve skupině, dělat radost samičce, které zemřela společnice. Těší mne, že i starší morčátko nebo morčátko které máme mimo chov, může dělat radost jinde.

11.11. se narodil očekávaný vrh naháčků – postupně budou v prodeji. Očekávám ještě jedny naháčky a snad už konečně i nějaký dlouhosrstý vrh.

11.11. Dnes jsem navštívila s naším odchovancem Zailandem výstavu v Uhách. Dařilo se nám. Sameček získal dva posudky od Evy Levé a Andrey Kroftové po 96b a byl zaregistrován. A také získal 1. místo v sheltii junior.

8.11. do nabídky jsem přidala importovaného samečka coroneta buff s bílou, a samičku coroneta ice cream s bílou.

18.10. Holčičky a Floriánek nabídce mají nové foto, krásně povyrostly.

Dnes se narodila samička sheltie krémová s bílou nožkou, po uvážení bude nabídnuta do nového domova.

6.10.zítra se do nového domova vydají bráškové Agar a Amigo. V úterý se nám narodila roztomilá trojka krátkosrstých samiček. Pravděpodobně všechny budou nabídnuty na mazlíčky.

27.9. Do nového domova odjela další morčátka. V nabídce máme krátko i dlouhosrstého samečka a samičku krátkosrstou na mazlíčky.

21.9. Prodejní samečci mají nové foto – více v prodeji. Do nových domovů odjela Dolly a Duběnka :).

15.9. Mám ráda, když nám posíláte zprávy z nových domovů. Dnes od p. Ludvíkové. Mají od nás ročního samečka a v srpnu k nim odjel od nás další kamarád a kluci, se mají více než pohodově. Děkujeme.

A ještě Chloupek z Loun :).

27.8.2023 Včera se konala výstava v Litoměřicích kterou jsem pořádala. Bližší informace s fotografiemi naleznete na našem FB profilu. Včera jsem se také dočkala jedináčka v podobě oranžové sheltie. Už jsem ani nedoufala, že samička zabřezla. Aktualizovala jsem nabídku morčátek. K dispozici máme holčičky i kluky, dlouho i krátkosrsté.

9.8. Doplněny fotky v nabídce morčátek. Máme volné kluky i holčičky.

17.7.2023 odchovy zdárně doplněny i s fotkami miminek. Do nabídky budou postupně přidáváni. Aktualizace prodeje.

14.7.2023 Po návratu z dovolené nám přibylo několik odchovů. Z předchozího vrhu nám zbyla dvě miminka která budou nabídnuta do nových domovů. Jedná se o samečky sheltií. V ostatních vrzích máme barevná mimča a coronety, sheltie, kudrlinky – převážná část miminek bude hledat nové domovy.

12.6.2023 11.6. se nám narodil vrh sheltií, uvidíme jak budou prospívat, poslední vrh od této samičky nedopadl zrovna šťastně.

7.6. Poslední vrh přišel ve věku jednoho týdne o maminku, zatím ale prospívají bez dokrmování a doufám, že se zdárně podaří jejich odchov. V dohledné době mám potvrzenou březost pouze u jedné samičky, zbytek holek a jejich vcelku dost, zatím březí nejsou.

25.5. V úterý přišla na svět miminka sheltie sameček krémový bílá, samička sheltie buff bílá a texel samička buff s bílou. Zatím nebude nikdo nabízen.

12.5. V dohledné době očekávám miminka od dlouhosrstých morčátek. V nabídce máme samečka skiníka a dvě samičky na mazlíky.

5.5. Proběhl další seminář.

24.4. Do nového domova odjel sameček Wolha a malý  bráška odejde koncem týdne. V nabídce zůstávají naháčci a je možné ještě uvolnit samičku z posledního vrhu genovou skinny.

18.4. Aktualizace nabídky volných morčátek.

4.4. Dnes večer se narodila poslední očekávaná miminka skiníků a SKG, vypadají velice „buclatě“, máme 4 miminka.

 

3.4. V sobotu se konala výstava v Benešově nad Ploučnicí. Byla to pro nás první účast s dlouhosrstými morčaty a i po delší pauze, jsme cítili mírnou nervozitu. Byla to vůbec naše první zkušenost. Naše vybraná zvířata si vedla velice hezky až na naháčka Collina. Posuzoval Jiří Kytner a Petra Tomášková.

Joker Pluto – Nejlepší dlouhosrsté morče, nejlepší coronet, člen nejlepšího dlouhosrstého páru, 1. vícebarevné morče

Nadina od Doubravky  – nejlepší texel

Sweet girl Hopeful Farm nejlepší sheltie, 3. nejlepší dlouhosrsté morče

Polemika od Doubravky nejlepší coronet baby, 2. nejlepší dlouhosrsté morče

Rampouška od Doubravky – člen nejlepšího dlouhosrstého páru

 

28.3 Dnes se nám narodil moc milý vrh genových skinny po zlaté crestedce a Eliášovi El Niňo. Máme dva samečky hladkého aguti čokoládová oranžová a cresteda pravděpodobně ice béžová, samičku hladkou oranžovou.

Edit v podvečer porodila skinička pět miminek. Porod byl protrahovaný, samičce jsem musela trošku pomoci. Ku snaze nakonec porodila pět miminek.

26.3. Do nového domova se vydal sameček Uriel a dnes i Uran. A Uriel alias Ňuník nám zasílá milý pozdrav od své malé kamarádky.

V brzké době očekáváme porody tří samiček a čeká nás premiera ve vystavování dlouhosrstých morčat. Pokud se budete nudit 1.4. je výstava v Benešově nad Ploučnicí.

22.3. Obnovila jsem dodávku hezkého sena, je možné si ho u nás zakoupit. Cenově výhodné, oproti malým balíčkům z obchodu.

17.3. Tentokrát seminář na téma reprodukce morčat.

11.3. Pozdrav posílá náš Osvald a maloučký Tobby.

9.3. Do nového domova odjel i sameček Tobby.

8.3. Dnes odjela samička Lili, do nového domova.  Lilinka čekala na nový domov poměrně dlouho a doufám, že si brzy zvykne na nové prostředí. Bude to pro ni trošku změna nejen prostředím, ale i novým společenstvím.

5.3. O víkendu jsem se účastnila semináře pod Cavy academy. Dovezla jsem do chovu dva nové naháčky.

Naplánovala jsem  pro nás nové zajímavé odchovy a v brzké době čekáme narození skinny , šeltiček nebo coronetů miminek.

V nabídce jsou chlapečci z posledního vrhu a miloučký Tobby.

27.2. Máme za sebou další úspěšný seminář.

26.2. Aktualizace prodeje. Miminka mají nové fotky.

24.2. Dnes a předevčírem se nám narodila očekávaná miminka. První je generace genových skinny hladké SKG v oranžovo bílé barvě v poměru dva kluci a holčička, dnešní vrh je dlouhosrstý v podobě sheltií v barvě bílé, krémové a krém bílé i v saténu. Zde jsem jedno miminko našla bez známek života, pravděpodobně to byl rychlejší porod.

18.2. Dnes odjel Osvald ( byl to sameček kterého jsem si chtěla nechat v chovu, ale protože jsem si pořídila pro změnu kudrnáče 🙂 zkusila jsem ho nabídnout a líbil se) a samička Sisi do nových milých domovů. Doufám že se jim bude dařit stejně dobře jako doma. V nabídce z miminek zůstává brumla Tobby a odrostlejší chlapíci a slečny.

Do 14 dnů očekávám porod dvou samiček. Myslím, že by se měla povést hrstka kvalitních miminek.

13.2. Úspěšně jsme absolvovali školení on line.

12.2. Již v pátek odcestoval Pouk a Oskar na dalekou Šumavu díky službám kurýrních dopravců. Oba dva mohu jen doporučit. Dnes náš chov obohatil sameček Texel Xylofonek Halloween. Úplně jsem kudrnáče v chovu neplánovala, ale vzhledem nečekanému narození samičky Nadine a Tobbyho, dlouho jsem hledala až jsem našla, a pokusím se jej efektivně využít v chovu kudrnáčů.

V nabídce je aktualizována fotka Tobbyho, je to sameček vhodný na mazlíčka, je to vyložený mazel. Do dalšího chovu ale vhodný není.

8.2. Miminka nám hezky rostou, plánujeme výstavy a semináře, kterých se účastním. Skiníčky nám zatím nezabřezli, ale můžeme se v brzké době těšit na, doufám si tvrdit krásná miminka sheltie v krémové nebo bílé barvě. V nabídce je krásný buclatý sameček texela Tobby a dlouhosrsté holčičky.

24.1. Včera večer porodila naše Oranžáda dvě miminka. Porod nebyl k velikosti druhého mláděte jednoduchý, ale naštěstí jsou všichni v pořádku a potvrdil se nám nečekaně TG u obou rodičů. Jedno miminko je kudrnáček  sameček, oranžová coronetka je samička. Oba budu nabídnuti časem do role mazlíčků.

21.1. V nabídce zůstávají odrostlá morčátka, která stále vyhlíží nové domovy – možno odebrat i samostatně. Doplnila jsem několik fotek části chovných morčátek.

17.1. Samečci Pompo a Rampouch mají společný nový domov. Aktualizována je nabídka morčátek.

16.1. O víkendu jsem si dovezla krásného a buclatého skiníka Eliáše a genovou skiničku čokoládovo bílou.  Aktualizován je prodej.

8.1.. Miminkům se daří dobře máme dvě samičky šeltii oranžovou a coronetku krémovou s bílou. Coronetka bude nabídnuta pouze do role milého mazlíčka.

3.1. Dlouho očekávaný vrh je na světě. Ve vrhu byla 4 mláďata z toho dvě živá. Uvidíme jak se miminkům bude dařit. Ve vrhu je šeltička a coronet.

2.1. Vítáme vás do Nového roku a přináším pro potěchu oka, pár našich posledních vrhů. V prodeji doplněny nové fotečky nabízených morčátek.

NOVINKY 2022

31.12. 2022 Dnes ke konci roku získaly nový domov Kališka s Klárkou. Odjezd využily moje holky k rozmazlování.

Nový domov vyhlíží poslední samičky a kluci na mazlíčky.

Všem děkuji za krásné fotky z nových domovů a do Nového roku 2023 vše co si přejete i s vašimi mazlíky.

A máme zde i hrstku krásných pozdravů z nových domovů.

Noel udělal velkou radost u stromečku.

Sisi a její parťákChloupek z Loun

14.12.2022 A přilétl k nám další pozdrav od spokojené rodinky. Děkujeme.Kluci  bývali  v domečku  spolu  s Ištvánem  a Ignácem  – ten  svoji  rodinku  ještě  vyhlíží.

Z nového domova nám posílá pozdrav sameček Ištván.  Moc děkujeme. Přesto, že už je to odrostlejší sameček, je  vidět že si rodinku rychle oblíbil :).

12.12.2022 Magické datum a očekávaný vrh je na světě. Narodila se krásná zlato bílá coronetka a sameček je coronet v  bílé s oranžovou. Opět moc hezký a vyrovnaný vrh. Sameček bude později nabídnut.

10.12.2022 Bianca Cavia Ania dnes na svět přivedla krásnou krémovou sheltii holčičku.

A do nového domova dnes odjela šeltička Jasmínka, bude mít bezva rodinu i s jinými morčátky.

8.2.2022 Do nabídky jsou přidání bráškové v bílé barvě, plemeno coronet. Do nového domova mohou jít od 12.12. .

Naše jedna z posledních odchovaných hladkých bikolorů bílá s buff. Nyní ji plánuji zařadit v chovu pro posílení linie ve skinny. Ve stavbě je naprosto famosní.

7.12.2022 Dnes odjel sameček šeltiáček Ištván. Už to byl mírně odrostlý kluk. Trošku výhoda je , že už jsou to relativně vyklidnělá morčátka, která si rychleji zvykají na nové prostředí. Přejeme mu hezký domov.

Domov vyhlíží samičky, které spolu sdílí výběh. A do nabídky zítra přidám dva malé samečky právě odstavených coronetů.

5.12.2022 Včera odcestovala krásná šeltička do nového domova, kde na ní čeká kastrovaný sameček. Další morčátka netrpělivě vyhlížejí své nové domovy.  Stále můžete využít jakoukoliv možnost dopravy.

Od 7.12. můžeme očekávat vrhy po oranžových samičkách a buff bílém coronetovi. Jedna je prokazatelně březí u druhé sinejsem zcela jistá. Nicméně se velice těším, pokud by vyšlo co si přeji bude to další část nepříbuzné linie v mém chovu.

1.12.2022 Do prodeje jsem přidala právě odstavené krásné chlapečky coroneta a sheltii krémovou. Přikládám foto naší střapaté kudrnačky.

27.11.2022 Do nového domova se vydala šafránová samička. Miminka hezky prospívají, do nabídky přibudou samečci z posledního vrhu. I tak máme stále morčátka v nabídce

13.11.2022 Skiníci se nám rozrostli o dva chovné samečky a samičku :).

12.11.2022 edit. máme nová miminka  coronety , dva  bílé kluky  a oranžovobílou samičku . A také zasílají pozdrav samečci co odjeli dnes odpoledne.

12.11. 2022 Po delší době našla domov krémovo bílá samička z jarního neplánovaného vrhu, bude dělat společnici druhé samičce. Jsem ráda že si vybíráte i odrostlejší morčátka 🙂 a zarytě nelpíte na čerstvém miminku. Majitelé jsou velice příjemní a jsem opravdu ráda, že i ona našla nový domov.

V nabídce stále čekají samečci na mazlíčky a poměrně širší výběr holčiček krátkosrstých i dlouhosrstých.

Možná vás napadne – proč máme odrostlá morčátka stále v nabídce – no, je to jednoduché, nikdo o ně zatím zájem neprojevil a já nejsem nafukovací. A protože si myslím , že má každé z morčátek šanci najít nový domov i když jsou větší, nabízeni jsou  i nadále. Ono pořídit si větší morčátko, zvláště u dětí má i své výhody.

7.11.2022 Tento celý týden je možný dovoz do Teplic. Příspěvek na dopravu je 200kč. Pokud váháte s dopravci, máme s nimi skvělé zkušenosti cena se pohybuje kolem 350kč.

31.10. 2022 Coronetka Barunka přivedla na svět před pár dny dva velké coronetí brášky buff s bílou a šafrán bílého. Do nového domova odjel sameček sheltie a nečekaně nám ze zrušené CHS přibyla samička skinny.

Před námi by měl být porod ještě dvou samiček.

V nabídce máme stále samičky a samečky.

Mírné zamyšlení – před pár dny jsem z nouze navštívila lokální zverimex. Protože do těchto míst standartně nechodím, zaujala mne cena nabízených morčátek od 350kč výše. Vzhledem k tomu, že se jedná o křížence nejistého zdravotního stavu a chovu, docela mne ta cena překvapila, neboť já sama mám nabízené mazlíky od 300kč a to mnoho zájemcům přijde morčátko drahé.

Do nabídky budou postupně uvolněny z posledních vrhů sameček sheltie krémový s bílou do chovu na mazlíka, samička krémová sheltie chov výstavy, sameček coronet buff s bílou chov mazlíček.

18.10.2022 V posledním vrhu máme samičky šeltii krémovou, krémovou saténovou se zálomky na obou oušcích, texel buff bílou, šeltii samečka krémového .

V neděli k nám přicestoval do chovu vůbec první importi v naší stanici a to sourozenci sameček coronet buff s bílou a samička šeltiie buff bílá od dlouholeté chovatelky Dany Jansen. Jetě jednou musím poděkovat za zprostředkování této akce.

12.10. Tento týden máme moc povedený vrh krémových šeltii, a na další ještě čekáme. V nabídce je ještě hezký výběr samečků i samiček na mazlíky. Morčátka jsou zvyklá žít ve skupině pospolu, takže jsou na sebe zvyklá.

1.9. 2022 AKTUALIZACE PRODEJE

31.8. 2022 27.8. jsem pořádala výstavu morčat v Litoměřicích. K vidění bylo přes 80 morčat a bohatý prodej, který ale kupodivu zájem nevzbuzoval.

Máme několik nových vrhů a bohatou nabídku dlouhosrstých i krátkosrstých morčátek.

24.7.2022 Máme na světě další dva očekávané vrhy šeltií a coronetů. Postupně budou všichni nabídnuti k prodeji.

27.8.2022 pořádáme spolu se ZO Žitenice výstavu morčat a ostatních zvířátek v Litoměřicích – jste všichni                       srdečně zváni.

11.7.2022 dnes se narodil první z očekávaných vrhů dlouhosrstých morčat po oranžové a zlato bílém samci. Miminka jsou tři – samička bílý coronet, dva samečci oranžovo bílý a oranžový s bílou. Do nabídky budou uvolněni postupně všichni.

10.7.2022 AKTUALIZACE PRODEJE – v nabídce jsou morčátka na mazlíčky.

28.1.2022 Naše stanice je momentálně v zimním útlumu. Na nová mimča se můžeme těšit snad začátkem jara. Pro kontakt prosím využívejte pouze adresu barbora@havlena.cz – . Děkuji

2021

20.5. 2021 V nabídce máme stále odrostlé coronetí samečky, kteří jsou vhodni jak k dalšímu chovu tak na mazlíky. Momentálně spolu bydlí. Do naší CHs se mi podařil získat šafránový hladký sameček z CHs Od Gavottky, dále mi byla svěřena béžová anglická crestedka od Martiny Fodorové za což jí patří velké díky. Dnes také přišel na svět vrh  dlouhosrstých morčátek v podobě samečka bílého coroneta a samičky šeltie.

187696495_4034585306632556_9193907984163021084_n

Přišel nám také milý pozdrav našeho odchovu, velice děkujeme.

stažený soubor (1) stažený soubor

25.4. 2021 Všechna nabízená morčátka našla svůj domov. Děkujeme za projevený zájem a těšíme se na zprávy.

V nabídce jsou pouze dva odrostlí samečsi bílých coronetů.

17.4. 2021 Další miminka našla nové skvělé domovy. Poslední kdo je volný je bílý tmavooký coronet. Více v sekci prodej.

IMG_20210416_131022

13.4. 2021 Miminka se pomalu rozjíždí do nových domovů. Do nabídky jsou přidány fotografie dlouhosrstých samečků. Samičky k prodeji nemáme. Děkuji všem zájemcům.

Přikládám foto samečků plemene coronet, které jsem se zatím rozhodla ponechat k dalšímu chovu.

IMG_20210411_175755IMG_20210411_175636

28.3. 2021 Minulý týden se nám narodily dva vrhy dlouhosrstých morčátek. Do nabídky přidávám krátkosrstá morčátka na mazlíčky. AKTUALIZACE PRODEJE.

IMG_20210324_161243

IMG_20210324_060833

20.3. 2021 V minulém týdnu se nám narodila krátkosrstá morčátka.  Matkou 1. vrhu je Cecilka Czech Lady otcem Jack Danniels Bellissimo – všechna mimča budou nabídnuta k prodeji.

IMG_20210319_182719

Druhý vrh je od Barunky Czech Lady otcemje Jack – zde nebude nabídnut nikdo.

IMG_20210319_182614

6.2.02021 Minulý týden porodila samička Olenna Bellis dvě krásné šeltie krémovou a krémovou bílou.

leden2021

3.2. 2021 Od Nového roku jsem nově členem Základní organizace výstavních morčat. Můj chov se přesunul k chovu dlouhosrstých morčat ve světlé řadě a dále pokračuji v chovu hladkých morčat v buff a buff bílé barvě.

Do nabídky uvolňuji dva samečky dlouhosrstých bílých tmavookých coronetů, kteří jsou vhodní na výstavy, chov i na mazlíčky.

14.12. 2017 AKTUALIZACE PRODEJE – nabízíme morčátka na mazlíčky, výběr je bohatý a zatím nejsou všechna v nabídce . Nebojte se napsat a zeptat se – nabízím především us teddy, hladké, crestedy a rozetku na mazlíčky. Převážně v dvoubarevných kombinacích buff bílá, krémová bílá, zlato bílá. Rozetky brindle a červená.

15.11.2017 Dnes porodila Susan colours obřího jedináčky hladkého samečka buff bílého. Někulik dní před ní porodila Zeira teddy 4 us tedíčky krém bílé, Crestedka ze Zámku 2 krémové crestedíky a Kornelie teddy dvě hladká mimča.

Brzy dodám s fotografiemi i do sekce nabídka.

8.11. 2017 V nabídce máme několik odrostlých samečků na mazlíčky. Momentálně jsem odstavila další miminka morčátek.Výběr je opravdu bohatý v plemenech hladké, anglický crested, us teddy a rozety. Upozorňuji, že všechna nabízená morčátka jsou zvyklá na pobyt venku, takže pokud hledáte kamarády na ven není problém a taktéž bytové podmínky jim žádný problém neudělají. Naši odchovanci i chovná zvířata jsou zvyklá žít ve skupině, proto doporučiji při pořízení morčátka myslet i na jejich komfor,t co se týče jejich vlastní společnosti.

A protože se u nás rodí převážně samečci, samičky v nabídce zřejmě ani nehledejte :).

27.10. 2017 Porodila Haniel teddy od Doubravky tři tedíčky na buff bílé. Otcem je hladký Xiu colours od Doubravky.

15.10. 2017 Koketa od Doubravky porodila tři velká miminka, us teddy šafránovou bílou, hladkou ice cream bílou a hladkého buff s bílou samečka.

Otcem je Biás teddy od Doubravky, us teddy buff s bílou.

22426466_1502049063219539_2489605918116661617_o

3.10. 2017 V posledních týdnech se u nás narodila dvoje miminka. První miminka byl vrh dlouho očekávaných rozetek z 28.9.

22047850_1487449694679476_7596956060464345306_o

a druhým vrhem potěšila Berenika Metropol 1.10..

22050289_1489931324431313_5564983014675811444_n

V nabídce máme několik samečků – tento víkend mohu dopravit ve směru Bratislava.

13.9. 2017 V nabídce máme skoro roční samičky rozetek – k prodeji pouze spolu. Samečky na mazlíčky, hladkého krémového s bílou, amerického krémového cresteda, hladkého buff s bílou.

10.9.2017 Ofelie colours od Doubravky dnes porodila jedináčka v podobě hladkého samečka ATG v barvě bílá s čokoládovou a buff. Otcem je us teddy  Haven teddy od Doubravky – ice cream bílá s argente béžová ice cream.

21558559_1473552802735832_8806670405665738356_n

7.9. 2017 porodila Hladká ze Zámku krémového samečka, otcem je Gremory od Doubravky.

21414748_1471121586312287_785684491582132186_o

20.8. 2017 Porodila Untamed dream od Nicolette tři velká us teddy miminka na buff bílé. Otcem je Xiu colours od Doubravky.

20915580_1454864674604645_6612354679166687521_n

11.8. 2017 Dorien Alkaram paradise ( us teddy zlatá bílá) dnes porodila dvojčátka us teddy zlato bílého a hladkého šafrán bílého samečka. Otcem je  Dái colours od Doubravky anglický crested buff bílá.

20708005_1447051442052635_8732643688199975182_n

8.7. 2017 porodila tedička Kornelie teddy od Doubravky hladká miminka, otcem je Richard od Doubravky.

7.7. 2017 Porodila Funny girl od Evelíny tři miminka. Zustala nám hladká oranžová bílá s čokoládovou samička.

4.6. 2017 Dnes porodila Koketa dvě miminka, hladkou oranžovo bílou a chlapečka anglického cresteda v krémové barvě( předpokládám nějaký bílý chlup v koruně). Sameček bude nabídnut k prodeji.

18881847_1377054905718956_6827838443606468565_n18882253_1377055239052256_1982980086120417309_n

20.5. 2017 se konala výstava v Uhách. Opět vyjely holky Susan získala 96b, Ysme 95,5 – posuzovala Aneta Raušová. Susanka tím to půjde na krytí – kde pokud se projeví vlohy získáme první šafrán bílá morčátka.

A aby toho nebylo málo 16.5.2017 se nám konečně narodila miminka. Xolani colours od Doubravky porodila dva buff bílé kluky, otcem je Zeferino od Nicolette. Máme dva kluky. Buff s bílou hladkého  a buff bílého us tedíka.

18485607_1357682250989555_4252951730447087682_n

9.5.2017 Můžeme se těšit na miminka, konečně se zadařilo. Tím že holky byly se samičkama poměrně dlouhou dobu, termíny porodů neodhadnu, uvidíme až se narodí mimča. Přikládám pár fotek dorostu.

18301442_1348841911873589_5722514027447694119_n

18301408_1348842251873555_1823288972977807696_n

18300870_1348842178540229_6621495272500784036_n

18301002_1348841828540264_4679745498836689675_n

18222577_1348842105206903_8123632859514809010_n

1.4. 2017 – V sekci prodej je aktuální nabídka morčátek dvě rozetí holčičky a kluci na mazlení .Vzhledem k tomu, že jsem nepotvrdila žádnou březost, netuším kdy se nějaká miminka narodí :).

4.1. 2017 Díky technickým problém a výpadku webových stránek,  se nedostalo na doplnění prodeje a vlastně všeho. Postupně budu vše aktualizovat. Aktivní prodej naleznete na fb stránkách :).

Poslední odchov byl 28.12. 2016 od Haven Hope od Nicolette a Kapitána Juráše – samička krémová americká crestedka.

15665454_1215936941830754_1517649774516427147_n

V nabídce máme holčičky i kluky, plemen us teddy, rozetka, hladké, anglický crestedi – různé barvičky.

14.11. 2017 Během včerejška se narodily 3 vrhy miminek, převážně všichni budou nabídnuti na mazlíčky.

15036484_1160687854022330_4100234061271434921_nnar 13.11. matka Derdekea od Doubravky otec Baloo

15073314_1161070070650775_7537927041237048008_n

matka Crestedka ze Zámku otec Odysseus od Nicolette

15079035_1161070143984101_6322419916815329526_n

us teddy matka Rania Blue bee otec Giom Fléaś Lair

Vzhledem k technice web stránek je prodej nejaktuálnější na našich FB stránkách, než to obnovím zde.

V nabídce jsou miminka us tedíčků, rozetky, hladká morčátka. Brzy budou i angličtí crestedi v krémové a buff barvě.

14962589_1160220380735744_4432317543446702114_n

1.11. 2016 Minulý týden byl u nás začátkem baby boomu. Narodilo se nám několik krásných vrhů, které budou v nejbližší době k nahlédnutí.

A 29.10. jsme se účastnili výstavy v Benešově nad Ploučnicí. Sestava byla z našich oblíbených plemen anglický crested a hladké. Výsledky dodáme.

Během týdne nafotím i rozetky které budou nabídnuty na mazlíčky.

A bude doplněn prodej.

dsc01133

20.10.2016 V posledních týdnech máme za sebou výstavu v Písku, narození očekávaných vrhů rozetek, obnovení prodeje a čekání na bohaté nadílky miminek us teddy , hladké a crestedy. Na nový domov čekají us teddy holčičky a hladcí kluci s roztomilým tedínkem. Všichni vhodní na mazlíčky.

Pokud máte zájem o morčátka nebojte se nás oslovit.

Příští týden máme v plánu výstavu v Benešově nad Ploučnicí – můžete využít naší přepravu.

14516386_1117522428338873_4596488486487429082_n

rozinky od Anety Garnet

14484817_1123766947714421_1125970765183966766_n

rozinky od Holky rozetové

21.9. 2016 Aktualizace prodeje a začátek focení.

dsc00965dsc00962

sameček anglický crested

dsc00922holčičky na buff bílé

dsc00946miminka od Niny

4.9.2016 Perný víkend za námi. O víkendu se konala již tradiční výstava morčátek v Lounech, kde naše výprava, která musela na rychlo projít změnou ve vystavovaných zvířatech – prošla průměrně. Nový domov našlo plno morčátek a to i Adonis s Bedalielem, kteří ho našli při sobotní expozici ve Svinčicích – také rok čekali na nový domov a konečně přišel, jsem mooc ráda.

14212209_1094597753964674_1640360258669531097_n

Ale aby toho nebylo málo v neděli jsem do adopce přijala další dvě morčecí samičky vevěku 1,5 a 3,5 roku a rovnou je seznámila s naší rok adoptovanou holčinou a vše proběhlo kupodivu bez problému.

14233072_1096055047152278_8197329775797768212_n

A také nám přijel nový bílý červenooký tedík s kořeny v CHs Blue bee.

Aktualizací projde prodej a také plánované odchovy.

Dnes brzy ráno se narodil vrh po oranžovo bílé hladké samičce z Metropolu a Sameronovi. A to hladká bílá buff samička a nepovedená buff s bílou tedinka ta bude nabídnuta na mazlíčka.

14183893_1096019143822535_1010973562927582346_n14191959_1096019083822541_1813388454308467418_n

14237672_1095427423881707_5395160157237073595_n

21.8. 2016 Hladká ze Zámku porodila snad našeho prvního jedináčka v historii a to anglického crestedka bílého červenookeho. Otcem je Jurášek.

14095703_1082610108496772_395063892379736007_n

19.8. 2016 Nový domov našli rok a půl staří kluci,kteří se vrátili před rokem k nám do stanice. Jsem ráda že byl o ně projeven zájem a našli stálý domov. Děkuji

15.8. 2016 Nina ricci dnes přivedla na svět 4miminka, jsou narozena o pár dní dříve, uvidíme jak to zvládnou. Máme dva kluky bílého červenookého a solid aguti čokoládová s bílou, holky ice cream bílou a ice crem s bílou a béžovou.

14055077_1077492069008576_906251917578271829_n

28.7.2016 Za poslední měsíc se u nás narodilo několik miminek, která budou průběžně doplněna do prodeje a do odchovů.

Mám v hlavě nové plány a uvidíme co přinese čas.

V plánu máme výstavu v Žitenicích okr. Litoměřice, dále víkendovou výstavu v Lounech, na podzim Písek a Benešov nad Ploučnicí.

DSC00673poslední vrh ze sedmerčátek

DSC00641buff bílá miminka

DSC00628a tedíkaté holčinky

26.6. 2016 se konala výstava v Písku. No myslím, že byla velice velice vydařená. Naše morčátka dopadla podprůměrně, největší radost mám z američanky Derdekea z našeho odchovu, bodově dopadla fantasticky( má poškozená ouška). Posuzovala Eva Dýnková, Denisa Vítková a Petra Švarcová.
Rania 94,5 a 93,5, Pan rozetový 92 a 93, Kengi a Aneta obě jedno 0 a 93,5,, Derdekea 96 a 96b.

23.6. 2016 Doubravka na víkendové výstavě v Chebu 18. a 19.6.. Protože prakticky nemáme s kým jezdit, jelo pár vybraných a nedopadlo to vůbec zle. Potěšila mě odchovankyně Derdekea, která má poškozené uši a já se děsila diskvalifikace – ta neproběhla ,takže zbytek nás už nemohl ničím rozhodit.
Posuzovali Švýcarští posuzovatelé. A jak to dopadlo.
18.6. Markus Durrer a 19.6. – Derdekea od Doubravky 94 a94,5
Kengi 95 A 95
Rania blue bee 95 a 95b
Pan rozetový 93,5 a 94,5b.

No a snad posbírám čas na aktualizaci, nové fotky, novou nabídku.

5.6. 2016 Crestedka ze Zámku porodila celkem tři miminka, jedno se zadusilo, porod byl náročný a tak máme krémovou anglickou crestedku a šafránového amerckého ns cresteda. Klučík bude volný k prodeji.

3.6. 2016 Aktualizace prodeje.

29.5. 2016 porodila Weatta teddy od Doubravky 4 us teddí miminka. Otcem je Viper imagine mariva. 3 kluci a jedna holčička.

A 26.5. porodila tedička Dorien hladkou zlatou a us teddy šafrán bílou holčičku.

Poslední kdo nám má ještě v posledních pár dnech rodit je  Crestedka ze Zámku.

A pak bude chvilku pauza :).

20.5. 2016 Qualemia Mia dnes porodila čtyřčátka. Otcem je Xiu colours od Doubravky. Dvě miminka jsou hladká dv tedíci a všichni po různu na buff bílé.

13256552_1018353098255807_3046460959960303051_n

19.5. 2016 Baby boom je v plném proudu. Dnes jsem objevila u rozetky tři malá miminka, vypadá to na holčičky. Nejsou zatím k prodeji.

13255912_1017858724971911_3855371284693115915_n

16.5. 2016 Funnynka dnes porodila tři krásná velká miminka. Dvě hladká miminka kluka a holku na čokoládovo oranžovo bílé a jednu holčičku tedičku oranžovou s bílou a čokoládovou. Tedinka bude volná k prodeji.

13221448_1015950825162701_5034047882071181182_n

Do konce května by mělo rodit ještě několik holek.

Máme plno pánovaných odchovů a také morčátka k prodeji.

Do adopce jsme přijali králíčka Snížka.

IMG_7129

20.4. 2016 Untamed dream od Nicolette dnes přivedla na svět tři krásná tedíkatá miminka. Otcem je Viper Imagine mariva. Máme dva kluky – ice cream bílého a tročku oříšek asi argente béžová ice cream bílá s ice cream – zatím ten poměr nejde moc poznat :D. Žádné z miminek nebude nabízeno k prodeji.

DSCF6067

17.4. 2016 Dnes odjeli do nového domava brášci mazlíci. Nicméně nabídka morčátek je stále bohatá a v blízké době budou doplněna o ice cream a krémové samečky.

V neděli jedeme na výstavu do České Lípy – je možné někoho někam dopravit.

A každým dnem má rodit Untamed dream od Nicolette. První vrh se jí nevydařil, takže tiše doufám, že tento bude povedený po všech stranách. Otcem bude Viper Imagine Mariva.

14.4. 2016 Přináším slíbené fotky. Miminka nejdete v odchovech G3 a F3. Nějaký ten úspěch zde a nabídku morčíků v sekci prodej. Ještě musím přefotit prcky  co jsou v prodeji :).

DSCF6002vrh F3

DSCF6019vrh G3

DSCF6024Kengi Garnet – For Pets

DSCF6023

DSCF6022

DSCF6021DSCF6020výstava Žižkov

DSCF6052DSCF6051

DSCF6050DSCF6049

kluci, které by mohl někdo využít i do chovu nebo na mazlíčky

DSCF6042DSCF6048

a kluci v nabídce.

DSCF602112.4. 2016 A začneme od nejčerstvějších zpráviček.

V neděli se naše stanice účastnila výstavy For pets v Letňanech. Posuzovala Andrea Kroftová a Denisa Vítková. I přesto, že tentokrát byla příprava více než tragická, nemůžu říct, že jsem zklamaná :D.

Výsledky – posuzovala A. Kroftová – Zeirna teddy od Doubravky 96,5b, Kengi Garnet 96b – 2.nejlepší rozeta a Shekinah od Doubravky  95,5b.

D.Vítková – Xiu colours 94,5b a Xolani colours 96b.

7.4. porodila Quintessence Blue bee a Juráškovi 4 krásná velká miminka v krémové barvě. Máme dva hladké samečky jednoho s bílou a krémového cresteda a jedinou holčičku ns americkou crestedku. Kluci budou nabídnuti k prodeji.

Miminka od Niny krásně prospívají a do nabídky bude uvolněn hladký sameček ice cream s bílou.

Fotky budou během týdne.

28.3. 2016 Velikonoční  pondělí se neslo v duchu narození miminek od solidky Niny. Paterčátka narozeni o několik dní dříve a uvidíme kolik nám jich zůstane , momentálně zbyla 4 miminka s tím, že  jedno statečně bojuje,ale nejsem si jistá zda vybojuje své místo – je to čokoládový tedíček. Ostatní mimča se mají více k světu a jsou to us teddy krémový s bílou a hladcí holka ice cream bílá ( má kratší srst možná bude i argente), uvidím až doroste) a kluk ice cream s bílou.

V blízké době má rodit ještě tedička ice cream bílá.

6.3. 2016 V neděli proběhl další ročník výstavy v Praze, tentokrát na Žižkově. Pro pořadatele to byl náročný kousek, který jsem si náležitě užila :D. Fotografie naleznete na FB stránkách naší stanice.

Posuzoval  nás Petr Tejml a rozinky Petra Tomášková.

Výsledky – Weatta teddy od Doubravky – 97b – Nejlepší us teddy junior a 3. krátkosrstý trikolor
Xiu colours od Doubravky 96,5b 3. krátkosrstý bikolor
Xolani colours od Doubravky 96,5b – 1. krátkosrstý bikolor
Kengi Garnet 95b – 2. nejlepší rozeta
Aneta Garnet 92,5b
Zeirna teddy od Doubravky 96,5b.

A asi tak do 14 dnů můžeme očekávat miminka ted´ku a hladkých morčátek.

Aktualizace prodeje.

26.2. 2016 Trošku vás šidím a jdu to napravit. Poslední odchovy nám  moc nevycházejí, ale máme březích několik samiček a doufám, že to dopadne výborně a podaří se něco neočekávaného.

Máme za sebou také první výstavu, která pro nás dopadla opravdu dobře, byť se nedosáhlo na příčku vítězů. Posuzovalo nás vícero posuzovatelů- bližší info bude ve výstavách.

Aneta Garnet – rozetka- 94 a 95b, Weatta teddy od Doubravky- us teddy – 96 a 96,5b, Xolani colours od Doubravky- hladké- 97 a 96,5b, Xiu colours od Doubravky-hladké- 97 a 96,5 b a Sameron od Doubravky-hladké- 96 a 94,5b.

Aktualizovala jsem plánované odchovy a o víkendu se chystám nafotit morčátka, která zde nemají ještě své popisky a fotky.

Do chovu nám také přibyla krásná us tedička z chs Blue bee.

A poslední zpráva – dostalo se k nám 5 malých morčecích kluků, kteří budou nabídnuti v sekci prodej na mazlíčky a foto během víkendu. Mohou jít společně po dvou po třech :D, ale i zvlášť. Jsou to fajn kluci zvyknutí na pobyt spolu.

19.1. 2015 Zameškala jsem nové zprávy, jdu to napravit – moc jich není 😀 . Rozhodla jsem se, že již nebudu nabízet adoptovanou samičku a ani vrácené odrostlé kluky. Nikdo o ně zatím neprojevil zájem. Doplnila jsem nové plánované odchovy a pomalu se chytáme na naší první výstavu v tomto roce.

V prodeji tedy zůstávají dva kluci a třetí bude přidán co nejdříve.

A přišel nám pozdrav od paní Dvořákové a krásné Jůlinky.

12516504_880018832116337_1595834022_n15073314_1161070070650775_7537927041237048008_n12498710_880018828783004_1546189042_n